04-8501060

מעוניינים באירוע קרטינג לכל המשפחה?

פורמולה סטודנט

פורמולה סטודנט 

פורמולה סטודנט או בשפה הבינלאומית פורמולה SEA :

הינה תחרות בין קבוצות סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה בעולם ,שבמרכזה תכנון ובנייה של מכונית מרוץ חד מושבית , הבנויה עפ"י תקנים בינלאומיים .

הפרויקט מסתיים בהעמדת אבטיפוס נוסע ל"בחינת הלקוח" בפועל, אירוע התחרות.

בתחרות, נבחן האבטיפוס בשקלול נקודות, על איכות התכנון, הביצוע, המחיר, חסכון בדלק, וכמובן הביצועים.

ביומיים הדינמיים של התחרות, נהגים מקרב הסטודנטים עצמם מתחרים, אמנם לא ראש בראש מטעמי בטיחות, אבל על זמנים מצטברים, ב 22 קילומטרים של הקפות .

 

בפרויקט לוקחים חלק כ57 הסטודנטים אשר פועלים בצוותים פרויקטאליים. צוות הפרויקטים המיוחדים,  פיתח מערך חיישנים ומערכת עם תצוגה עילית על גבי קסדת הנהג, כמו במטוסי קרב – טכנולוגיה המאפשרת לנהג לקרוא את מצב הרכב בלי להסיר את העיניים מהכביש.

הפרויקט הזה הוא הזדמנות ליישום מעשי של הלימודים התיאורטיים, יחד עם משוגעים אחרים שחולקים את אותה האהבה לספורט המוטורי.

צוות המכטרוניקה,  הוסיף למכונית חיישן תאוצה, חיישן מהירות גלגלים, חיישן כיווץ מתלים וחיישן זווית הגה, ומערכת לשליחת מידע למחשב באמצעות בלוטות'.  צוות המתלים, מסביר כי "זה הניסיון המעשי הראשון שלי במהלך הלימודים בטכניון, והניסיון הזה שאני צובר בתכנון, בהוצאה לייצור ובעבודה מול ספקים חיצוניים חשוב לא פחות מהלימודים התיאורטיים עצמם".

באירוע השקת המכונית החדשה נכחו המשנה הבכיר לנשיא הטכניון, פרופסור משה סידי, דיקן הפקולטה להנדסת מכונות בטכניון פרופסור יורם הלוי ומנחה הקורס "פרויקט תכן מוצר חדש" פרופסור ראובן כ"ץ. פרופסור סידי אמר באירוע כי "שיתוף הפעולה הרב-תחומי הזה מהווה גם הוא הכנה מצוינת לעולם האמיתי, שם נדרש שיתוף הפעולה המולטי-דיסציפלינרי הזה כמעט בכל מגזר. יום אחד, כשתפקחו על ניהולו של פרויקט גדול ובעל חשיבות לאומית, או כשתשקדו על פיתוח מוצר שישנה את חייהם של מיליונים מן הקצה אל הקצה, זיכרו היכן הכל התחיל."

גלריה

אנחנו יודעים מה העובדים שלך רוצים

יום כיף ומאתגר שכולו חוויה

עוד בנושא

למגוון פעילויות בדן קרטינג

השאירו פרטים ונחזור אליכםקידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל