04-8501060

מעוניינים באירוע קרטינג לכל המשפחה?

קארטינג.. מה זה בכלל?

קארטינג. מה זה בכלל?

קארטינג הוא תחום של ספורט מוטורי ברכבים מוקטנים בעלי גלגלים פתוחים, ממש כמו פורמולה 1, רק בקטן.

הקארטינג הומצא בארצות הברית באמצע שנות ה-50 של המאה הקודמת, הקארט הראשון נבנה ע"י ארט אינגלס ((art Ingels – שהיה בזמנו בונה רכבי מרוץ לסדרת ההינדי-קאר בחברת קרטיס קראפט (Kurtis Kraft)  

משאריות של צינורות ברזל ומנוע שתי פעימות שנלקח ממסור גינון  בנה ארט את הקארט הראשון שלו במוסך הביתי ובחן אותו במגרש חניה ליד ביתו, שם נאספו תוך זמן קצר מאות אנשים נלהבים.

מהר מאוד תחום מרוצי הקארטינג תבע את מקומו בעולם הספורט המוטורי ושימש כצעד הראשון לכל הנהגים הצעירים שהתעניינו בספורט זה .

הסיבה העיקרית לכך שהתחום נהפך לפופולארי מאד היא בזכות הנגישות הקלה והזולה יחסית לנהגים צעירים ומוכשרים שחיפשו את דרכם בספורט המוטורי…לא כל נהג צעיר ומוכשר שנהפך למקצוען היה מסוגל לממן עלויות לימוד נהיגה תחרותית ברכבים מקצועיים, הקארטינג מאפשר זאת.

מסלולי קארטינג המאושרים לשימוש הם הדרך החוקית הבטוחה והיחידה ללימוד נהיגה רגילה ותחרותית מגיל צעיר מאד תחת השגחה והדרכה.

על מייקל שומאכר, לואיס המילטון ורבים האחרים כבר שמעתם, כולם התחילו בקארטינג, למעשה כול נהגי המרוצים בכל הקטגוריות הספורט המוטורי היו בקארטינג..חוץ מאלה שסחבו לאבא שלהם את האוטו או שאבא שלהם שיתף אתם פעולה ..

נהג טוב בקארטינג ינהג טוב בכל כלי רכב שיש לו 4 גלגלים הגה ומנוע..ומי שמתחיל את צעדיו הראשונים כנהג בקארטינג יהיה גם יהיה נהג מיומן יותר בכבישים..

לעניות דעתנו זה כבר נושא למחקר בפני עצמו..לנו בענף אין ספק שכך הם הדברים : "כמו שמלמדים לנגן על פסנתר מגיל רך כך גם צריך להיות בתחום הנהיגה…" J

די ברור לכולנו שלא כל מי שמחזיק ברישיון נהיגה בכביש בהכרח יודע לנהוג..ואין לנו חלילה כוונה להאשים גורם זה או אחר, אבל מה שכן  ברור לנו בענף כבר הרבה שנים היא העובדה שניסיון נהיגה מצטבר בקארטינג מגיל צעיר יעניק כלים מצוינים ושיפור דרמטי ביכולות נהיגה ושליטה על כלי רכב. נושאים כמו התמודדות עם מצבי קיצון של איבוד אחיזה, בלימת פתע, החלקות,עקיפות תכנון עקיפות, תכנון קו נהיגה נכון, התמצאות במרחב ועוד הרבה מאד תרחישים שניתן לחוות ולתרגלם במסלול קארטינג מאושר.

ידוע לנו למשל שבגרמניה נושא לימוד נהיגה מעשית מגיל 6 שנים ! על כלים ממונעים קטנים הם חלק מתוכנית לימודים של בתי ספר היסודיים, השילוב הזה של כיף ולמידה פשוט עובד ודרך אגב זה נכון לא רק לגבי ילדים קטנים, גם "ילדים גדולים" שמסתובבים על הכבישים יכולים ללמוד דבר או שניים…

 

ענף הקארטינג העולמי זכה ב 20 שנה האחרונות לגידול פנומנאלי וגם אנחנו (איך שהוא..) על המפה וזאת למרות שכאן אצלנו בארץ נהיגה תחרותית נחשבת לפשע נוראי..וזה גם לא בדיוק החלום האולטימטיבי של אימא יהודיה שבנה יהיה נהג מרוצים מפורסם.

אי לכך ולמרות הכול יש לנו כאן בארץ אלפי נהגים צעירים ונהדרים שרבים מהם יכלו להשתלב לא רע בכל קטגוריות הספורט המוטורי השונים בעולם ואת היכולות הללו מגלים בגיל צעיר מאד ב..קארטינג.

רוב סוגי הקארטים השונים שמככבים כאן בארץ נעים בין רכבים חמודים מונעי חשמל המתאימים לילדים קטנים מגיל 4 -7 הנעים במהירות מקסימאלית של כ 12 קמ"ש ובין קארטים מסוג 4 פעימות שמיועדים להשכרות ושניתן למצוא אותם במסלולי הקארטינג השונים הפזורים בארץ ועד הקארטינג מסוג 2 פעימות שמצוי רק אצל אנשים פרטיים.

 

במסלולים פתוחים (לא להשכרות) שמסוגלים להגיע למהירויות עצומות וכל זה בגובה של כ 5 ס"מ מהרצפה, כל מה שמפריד את הנהג מהרצפה זה מושב פיברגלס בעובי של כ 4 מ"מ..

הקארטינג הנפוץ ביותר בארץ הוא ה -4 פעימות שמיועד להשכרות במסלולים מסחריים שונים הפזורים בארץ וכולם מצוידים באתו סוג של מנוע הונדה GX200 6.5 כ"ס.

קארטינג מסוג 4 פעימות מסוגל לפתח מהירות (בתנאים טובים) עד 80-90 קמ"ש בפועל ם מכוונים למהירות של 35-50 קמ"ש מהיר מספיק למסלולים קטנים וליכולת התמרון במסלולים כאלה. גם במהירויות של עד 50 קמ"ש נדרשת יכולת נהיגה רצינית ומתקבלת התחושה הדומה לנהיגה ברכב ספורט גדול יותר.

החלקות,עקיפות תכנון עקיפות, תכנון קו נהיגה נכון, התמצאות במרחב ועוד הרבה מאד תרחישים שניתן לחוות ולתרגלם במסלול קארטינג מאושר.

ידוע לנו למשל שבגרמניה נושא לימוד נהיגה מעשית מגיל 6 שנים ! על כלים ממונעים קטנים הם חלק מתוכנית לימודים של בתי ספר היסודיים, השילוב הזה של כיף ולמידה פשוט עובד ודרך אגב זה נכון לא רק לגבי ילדים קטנים, גם "ילדים גדולים" שמסתובבים על הכבישים יכולים ללמוד דבר או שניים…

ענף הקארטינג העולמי זכה ב 20 שנה האחרונות לגידול פנומנאלי וגם אנחנו (איך שהוא..) על המפה וזאת למרות שכאן אצלנו בארץ נהיגה מהירה נחשבת לפשע נוראי..וזה גם לא בדיוק החלום האולטימטיבי של אימא יהודיה שבנה יהיה נהג מרוצים מפורסם.

אי לכך ולמרות הכול יש לנו כאן בארץ אלפי נהגים צעירים ונהדרים שרבים מהם יכלו להשתלב לא רע בכל קטגוריות הספורט המוטורי השונים בעולם ואת היכולות הללו מגלים בגיל צעיר מאד ב..קארטינג.

אוקיי, מגניב, אבל מה זה קשור אליי? אני בכלל עובד בהיי-טק. מה לי ולשומאכר הזה?

טוב ששאלתם. נתחיל מזה שקארטינג, הוא ספורט לכל דבר. הוא מאמץ את כל השרירים בגוף ואם רוצים להשיג תוצאות טובות, צריך להתאמץ. מאוד. ממש כמו בחדר כושר שכולנו כל כך שונאים.

ההבדל הוא שקארטינג זה כיף. מתי פעם אחרונה יצא לכם לקרוע את המאזדה שלכם ולקחת פניות כשהזנב של הרכב מחליק החוצה והצמיגים חורקים? (אם המאזדה שלכם היא מליסינג או מהשכרה, אתם לא חייבים לענות). מתי פעם אחרונה יצאתם מהרכב ספוגי אדרנלין ומתים ל"עוד סיבוב"? בטוח לא אחרי פקק באיילון. אצלו אין פקקים, אין מהירות מותרת, ואין ניידות שנותנות דו"חות.

 

 

קארטינג.. מה זה בכלל?

אנחנו יודעים מה העובדים שלך רוצים

יום כיף ומאתגר שכולו חוויה

עוד בנושא

למגוון פעילויות בדן קרטינג

השאירו פרטים ונחזור אליכםקידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל