04-8501060

מעוניינים באירוע קרטינג לכל המשפחה?

9 ביוני בהיסטוריה של הספורט המוטורי

9 ביוני בראי השנים היה יום פורה בעולם הספורט המוטורי! לפחות 4 אירועים שונים קרו ביום הזה לאורך השנים…

1963

ג'ים קלארק זוכה בגראנד פרי בבלגיה מהשורה השלישית בגריד ולאחר שגראהם היל התחיל בעמדת הפול. קלארק פתח את המרוץ בצורה מדהימה ואחרי הקפה אחת בלבד (!!) הצליח לעקוף את היל, כל זה על מסלול רטוב במיוחד ביום גשום!

1968

צוות מקלארן זוכה בפעם הראשונה בגראנד פרי בבלגיה, עם המייסד ברוס מקלארן מאחורי ההגה. האנקדוטה של המרוץ הזה היא שמקלארן בכלל חשב שסיים במקום השני, הוא כלל לא ידע שהמוביל במרוץ, ג'קי סטיוארט נאלץ להיכנס לפיט בתחילת ההקפה האחרונה כי אזל לו הדלק. מקלארן חצה את קו הסיום באכזבה של "מקום שני" רק כדי לגלות שהוא הזוכה הגדול במרוץ!

1974

ג'ודי שכטר זוכה בפעם בפורמולה 1 בפעם הראשונה בגראנד פרי בשוודיה. שכטר התחיל במקום השני בגריד אבל הצליח לחמוק ולהקדים את פטריק דפאיילר שזכה בעמדת הפול. עבור שכטר הייתה זו האליפות הראשונה אבל הזכייה הששית בסך הכל מתוך שבעת המרוצים בעונה של 1974.

2002

מייקל שומאכר האגדי זוכה בגראנד פרי הקנדי. שומאכר הימר במרוץ הזה על אסטרטגיית עצירה אחת בעוד מתחריו הלכו על אסטרטגייה של שתי עצירות. בהקפה ה- 14 האסטרטגייה של שתי עצירות נכשלה כאשר המכונית של ג'ק ווילאנוב (בנו של נהג המרוצים המעולה גיל ווילאנוב המנוח) נעצרה וחסמה את המסלול ביציאה. האירוע נתן לשומאכר את ההזדמנות שחיכה לה והוא הצליח להמשיך בהקפה בנינוחות ולנצח. זה היה הניצחון החמישי שלו במונטריאול, מה שחיזק מאוד את האחיזה של פרארי באליפות.

 

אנחנו יודעים מה העובדים שלך רוצים

יום כיף ומאתגר שכולו חוויה

עוד בנושא

למגוון פעילויות בדן קרטינג

השאירו פרטים ונחזור אליכםקידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל