04-8501060

מעוניינים באירוע קרטינג לכל המשפחה?

תן בגז

"שמעתי… שמעתי… אבל אחי, תן לתת בגז על מסלול הקרטינג"

 

אם בכל פעם היה נופל שקל מהשמיים כשהיינו שומעים את הבקשה הזו בחדרי ההדרכה שלנו, או על המסלול – היינו, ללא ספק, יכולים להפסיק את המרוץ, ולהתפרנס אך ורק ממנו.

אין כמו הרגע הזה שהרישיון למרוצי הקארטינג כבר בידיים שלך. אתה מלך, לא?

רגע לפני שנפתח את המסלול ואתה תתפרץ אליו במלוא כוחות הסוס שהופקדו בידיך, אולי נזכיר לך אירוע אחד בחייך שהיה שווה לחכות לו. גיל 17, הטסט המיוחל במרחק כמה ימים ממך, ואין בלבך ולו שמץ של ספק שאתה על המסלול המהיר להשאיר את הלסת של אותו בוחן על שטיחון הגומי של הרכב בתגובה ליכולות הנהיגה המדהימות שלך.

הבוחן נכנס לרכב, ואתה כבר מתחיל להעביר את התסריטים בראש: "להסתכל במראות, כל הזמן מראות. להעביר הילוכים כמו שצריך, שהרכב לא יקפוץ, והכי חשוב, לא לגעת במדרכה כשחונים." יצאת לדרך, הטסט עבר וקיבלת את שיחת הטלפון בה אתה לא בדיוק זוכר מה קרה אחרי שמורה הנהיגה שלך אמר: "אני אגיע לתת לך את שובר התשלום".

נחזור אלינו. מאז אותו טסט ועד היום, צברת מאות שעות ועשרות אלפי קילומטרים על הכביש, ואם זאת עד היום הפחד הכי גדול שלך הוא שהרכב יקפוץ בזמן החלפת הילוך, או שתיגע במדרכה כשתחנה בזמן שהגברת יושבת לידך.

השאלה הגדולה היא: האם למדת באמת לנהוג אז, באותן שעות על גבי שעות שלא עברת על המהירות המותרת כי המורה הביט על שעון המחוגים?, האם באמת רכשת כישורי נהיגה נכונים?, ואם כן (ברור שכן, מה לא?), למה במסלול הרכבים של הקרטינג, המקום בו אפשר להרגיש את הרוח באוזניים ואת האדרנלין בדם, אתה נוסע ברכב "סגור", כלומר בעל הגבלת מהירות. לא, לא השתגענו. יש לנו מניע נסתר.

אם נשאל: "איך לוקחים פנייה?", אתה תגיב במבט משתאה ותענה: "מסובבים את ההגה…!?", ובתגובה לשאלה: "מתי בולמים?", תשלוף בביטחון מלא את התשובה: "בפנייה". אז זהו… שקרטינג דורש קצת יותר מזה.

מסלול קארטינג הוא עניין למקצוענים ומכיוון שאתה כזה (או שעוד כמה שעורים תהיה) – אתה חייב לרכוש עוד כמה מיומנויות. מעבר לעובדה שנהיגה בקארטינג, ללא הגבלת מהירות, היא מטלה פיזית לא פשוטה, היא דורשת גם את הידע בתפעול הנכון ברכב, העברות משקל, ראייה של נקודות במסלול שנהגים "רגילים" לא רואים: נקודות בלימה, אייפקסים (שיא הפנייה), בחירת קו נסיעה נכון (ולא, אנחנו לא מדברים על פנייה שמאלה בצומת, או מעבר לנתיב השמאלי לפני עקיפה), ועוד.

 

קורס לנהיגת קארטינג מתקדמת – זה שווה את זה

 – קורס? לקארטינג??
כן, קורס קארטינג. הקורס מורכב ממפגש אינטנסיבי אחד, בן 5 עד 6 שעות, בו נלמדים עקרונות הנהיגה התחרותית הנכונה. אלה, בתורם, מתורגמים גם לעקרונות הנהיגה המנהלתית (היומיומית) הנכונה.

– מה כבר אפשר ללמד אותך? אתה שואל.

ובכן, תכנון קו נסיעה ופנייה נכונה, נהיגה באמצעות מבט וראיית מסלול נכונה, העברות משקל: כיצד הן משפיעות על הנסיעה ואיך ליצור אותן, חידוד זמני תגובה במצבי קיצון, ועוד נקודות התייחסות ואלמנטים חשובים שיתגלו כבעלי ערך גבוה מאוד גם במסלול הקארטינג עצמו וגם בנהיגה היומיומית שלך, במסלול עבודה – בית.

 

קורס קארטינג – אתה שולט בכוח שיש לך בין הידיים

הקורס משלב שיעורים עיוניים בכיתה, ומעשיים על המסלול. לאחר כל שיעור תצא למסלול ותיישם את הכללים שלמדת בכיתה. לאחר כל מקצה נהיגה תחזור (עם כל החבר'ה) לכיתה ותפיק לקחים (אחרי כוס מים או שלוש). כך תהנה מההתנסות בפועל ותשפר את היכולות שלך ממקצה למקצה.

 עם סיום הקורס תקבל את האישור הסופי שיש לך את זה! רישיון מרוצי קארטינג 4 פעימות יאפשר לך להשתתף במירוצים בכל מסלולי הקארטינג בארץ, ויזכה אותך (במסלול שלנו לפחות), בהנחה משמעותית בעלות של מקצים בודדים.

בנוסף לכל זה, ואולי החשוב מכולם, תטמיע את הידע שרכשת במהלך הקורס ותיישם אותו גם במהלך הנהיגה היומיומית. אין לך מושג עד כמה תצא מלך על הכביש (המדרכה תזוז הצידה רק בשבילך).

אה, כן. אחרי הקורס, אנחנו נפתח לך את מסלול הקארטינג, סבבה?

"שמעתי... שמעתי... אבל אחי, תן לתת בגז על מסלול הקרטינג"

אנחנו יודעים מה העובדים שלך רוצים

יום כיף ומאתגר שכולו חוויה

עוד בנושא

למגוון פעילויות בדן קרטינג

השאירו פרטים ונחזור אליכםקידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל