04-8501060

מעוניינים באירוע קרטינג לכל המשפחה?

ספורט מוטורי בישראל – יש חיה כזו!

בישראל קיים ספורט מוטורי. המשוגעים לדבר שקוראים את המילים האלה בוודאי צוחקים עכשיו, כי הם כבר יודעים על זה מזמן, עוד לפני שזה היה "רשמי", עוד כשמירוצים נערכו בחשאי בשדות ובשבילי עפר. אבל לא כולם יודעים שספורט מוטורי קיים בישראל בצורה ממוסדת ורשמית וזה דבר חיובי ומגניב. אנחנו לא סתם אומרים את זה בגלל שאנחנו חובבי קרטינג גדולים, אלא כי זה דבר מהותי. זה צעד חיובי שמקרב את ישראל הקטנה שלנו לשאר העולם.

דרכו הרשמית של הספורט המוטורי בישראל החלה ביולי 2009 כאשר ועדת החינוך התרבות והספורט של הכנסת אישרה ארבע תקנות בנושא רשיון כלי תחרותי, רשיון נהיגה תחרותי, ביטוח ומדריך ומאמן. אבל עוד לפני זה, שנתיים לפני כן למעשה, בשנת 2007, הקים שר המדע, התרבות והספורט דאז את הרשות לנהיגה ספורטיבית. וכל זה התחיל מהצעות חוק שהוגשו בכלל עוד בשנת 2005. כן כן, המשוגעים לדבר יעידו – כבר הרבה זמן מנסים לקדם את הספורט המוטורי ונהיגת ספורט ומרוצים בישראל ועכשיו אנחנו קוצרים את הפירות.

מסלולים רשמיים עוד אין אבל הם בהקמה – אחד בצפון (בגולן ליד קצרין) ואחד בדרום (בחצרים). טוב נו, מזל שישראל קטנה כל כך 🙂

מרוצים, לעומת זאת יש גם יש והם מתקיימים במסלולים ארעיים. כך למשל בשנת 2011 התקיים באילת מרוץ ראווה עם מכוניות פורמולה רנו ומכוניות פורמולה אחרות, בירושליים התקיים בשנת 2013 מרוץ פורמולה 3, וב- 2012 התקיים מרוץ (לא ראווה) רכבי שטח הנקרא "באחה אשלים" בדרום.

הספורט המוטורי בישראל כבר הניב כמה אלופים מקומיים שתופסים את מקומם בכבוד גם בזירה הבינלאומית.

לספורט מוטורי ממוסד יש כמה מטרות שאחת מהן (אם לא העיקרית דווקא) היא קידום נהיגה ורכיבה מתקדמות ובטוחות. אז רגע לפני שאתם חושבים להשתולל בכביש, כדאי שתתעלו את האנרגיות למקום בטוח יותר (קרטינג למשל) ואולי תקחו גם קורס נהיגה מתקדמת איפשהו…

אנחנו יודעים מה העובדים שלך רוצים

יום כיף ומאתגר שכולו חוויה

עוד בנושא

למגוון פעילויות בדן קרטינג

השאירו פרטים ונחזור אליכםקידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל