04-8501060

מעוניינים באירוע קרטינג לכל המשפחה?

מייקל שומאכר – אגדת נהיגה

הרבה נהגים מקצועיים התחילו את דרכם המקצועית מאהבה גדולה לקארטינג. אחד המפורסמים שבהם הוא מייקל שומכאר. מייקל לעולם לא ויתר על אהבתו לקארטינג ועד היום יש לו מתחם קארטינג ליד העיר קלן בגרמניה עם שני מסלולים (פנימי וחיצוני) המותאמים בצורה מושלמת לנהיגה אתגרית.

מייקל התחיל את הדרך בקרטינג בגיל ארבע, כאשר אביו שדרג לו את קרט הפדאלים שלו עם מנוע של אופנוע. מייקל התלהב קצת יותר מדי והתרסק עם הקרט לתוך עמוד תאורה! זה היה הסימן להורים שלו שהילד מוכן לשחק במגרשים של הגדולים והם החליטו לקחת אותו למקום קצת יותר בטוח (לפחות לעמודי התאורה) ורשמו אותו למסלול הקארטינג בעיירה קרפן, שם הוא הפך להיות החבר הצעיר ביותר במועדון הנהיגה!

האב המשקיען של שומאכר בנה לו מכונית קארט מחלקים שאסף, ובגיל הרך של שש שנים בלבד זכה מייקל באליפות המועדון הראשונה שלו. בשלב הזה ההורים כבר הבינו שיש להם בבית אגדת נהיגה בהתהוות ורולף, אביו של מייקל, לקח על עצמו עבודה נוספת בהשכרת ותיקון מכוניות קארט, כאשר אמא של מייקל עבדה במזנון של מועדון הקרטינג. כל זאת, כדי לממן את התפתחות הקריירה של בנם ולתמוך בו מקרוב.

עדיין, כאשר מייקל נזקק למנוע חדש שעלה אז 800 מארקים גרמניים, ההורים שלו כבר לא יכלו לעמוד בהוצאה ולמזלו, תמכה בו קבוצה של אנשי עסקים מקומיים שזיהו גם הם את הפוטנציאל האדיר שלו ומימנו את פעילותו.

החוק בגרמניה קובע שגיל המינימום להוצאת רשיון נהיגה על מכונית קרט הוא 14. כדי לעקוף את החוק הוציא מייקל את הרשיון שלו בלוקסמבורג בגיל 12.

מכאן והלאה הדרך לפסגה הייתה סלולה בעיקולים. מייקל הצטרף למספר מועדוני קרטינג, לאחר מכן התחיל להתחרות בפורמולה 3 ובשנת 1991 נהג את נהיגת הבכורה שלו בפורמולה 1 עם קבוצת ג'ורדן – פורד בגראנד פרי בבלגיה. משנת 1996 ועד שנת 2006 אנחנו מכירים אותו כנהג של פרארי. מכוניות המירוץ שלו מוצגות לראווה במוזיאון פרארי בעיר מראנלו (ראו תמונה שצילמנו במוזיאון!).

נהג כמו שומאכר לא מגיע לאן שהגיע בלי לקחת סיכונים ובלי אהבה רבה לאדרנלין. גם בחייו הפרטיים מייקל נוקט בגישת המסלול המהיר. עד לפני שנה זה עבד לו ואז ברגע אחד הכל התנפץ, ואפילו לא מאחורי ההגה. ב- 29

בדצמבר 2013 בילה מייקל עם משפחתו באתר סקי באלפים הצרפתיים. הוא גלש ביחד עם בנו בן ה- 14 במורד אחד המסלולים התלולים כאשר נפל וראשו פגע בעוצמה בסלע. המכה הייתה חזקה כל כך, שהוא ספג פגיעת ראש קשה (פגיעה מוחית) למרות שחבש קסדה!

רופאיו מספרים שאילו לא חבש קסדה, הייתה מכה בעוצמה כזו הורגת אותו במקום. מייקל הובהל לחדר הניתוח ולאחר מכן הוכנס לתרדמת כדי לאפשר למוחו להתאושש. מאז ועד היום הוא מאושפז בתרדמת בבית חולים בגרנובל.

לפני מספר ימים נודע שהוא הועבר מיחידת הטיפול הנמרץ ליחידת שיקום. אלה חדשות טובות ומעודדות. מי יודע? אולי עוד נזכה לראות אותו נוהג שוב!

 

אנחנו יודעים מה העובדים שלך רוצים

יום כיף ומאתגר שכולו חוויה

עוד בנושא

למגוון פעילויות בדן קרטינג

השאירו פרטים ונחזור אליכםקידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל